Op stap met gids Lucien!

We wilden ook wel eens de historische plekjes in Balegem ontdekken. Wie konden we beter vragen dan gids Lucien de Smet? Hij kent Balegem en het land van Rhode op zijn duimpje! Het werd een fijne wandeling met heel veel interessante verhalen die teruggaan tot in de prehistorie! Hij had zelfs een Balegemse steen bij met fossielen erin afgedrukt, heel wat haaientanden,… Miljoenen jaren geleden kwam tot in Balegem een ondiepe zee! Zo hoorden we ook dat op de plek rond de Molenbeek op de Pastorieberg Balegem is ontstaan. In de riddertijd stond in Issegem een kasteel! Maar de Gentenaars hebben het verwoest…Het kapelletje van Issegem dateert van 1637: het jaar dat de noorderlijke Nederlanden zich afscheurden van de zuidelijke.. Ook weten we nu hoe onze school meer dan honderd jaar geleden ontstaan is… Op één namiddag werden we een stuk slimmer! Bedankt, Lucien!

By |2017-09-28T15:43:45+00:00september 28th, 2017|vierde leerjaar|Reacties uitgeschakeld voor Op stap met gids Lucien!

About the Author:

Leerkrachten

Leerkrachten e-mail