In het 6de leerjaar leggen de kinderen een fietsexamen af. Dit examen kan gerust beschouwd worden als een bekroning van het verkeersonderwijs van de voorbije jaren. In de klas wordt het parcours met zijn valstrikken en gevaren besproken. Hiervoor wordt gebruik gemaakt van filmopnames op het parcours. Op de dag zelf wordt er eerst een gezamenlijk toertje op het parcours uitgevoerd. Daarna volgt een praktijktest op de speelplaats. Eens deze volbracht vertrekt elke leerling apart voor zijn examen. Op de meest cruciale punten worden de leerlingen beoordeeld en beveiligd. Wie slaagt ontvangt een diploma. We denken dat onze leerlingen klaar zijn om volgend jaar naar hun nieuwe school te fietsen. Al blijft oefenen en defensief rijden zeer belangrijk. Dank aan de medewerkers die op het parcours plaatsnamen!